wtorek, 8 października 2013

Fontanny czekoladowe , cała prawda......................

Fontanny czekoladowe
.... czyli cała prawda o najsłodszej atrakcji
 Waszego przyjęcia.....

Czekoladowe fontanny – nieodłączny element nowoczesnych przyjęć, które uświetniają i podkreślają doniosłość wyjątkowych chwil.
Moment, w którym podgrzana płynna czekolada zaczyna wypływać z kolumny czekoladowej fontanny, a jej niesamowity aromat roznosić się w powietrzu wabiąc i kusząc gości to chyba najbardziej ekscytująca chwila dla osób, które przygotowują tą atrakcję.


Widzieć uśmiech na twarzach gości oraz klientów w jakże ważnym dla nich dniu to dla firm wynajmujących i obsługujących fontanny priorytetowa kwestia, która nadaje sens ich pracy.
Czekoladowa fontanna od kilku lat jest jedną z głównych atrakcji przyjęć weselnych, komunijnych,  czy firmowych bankietów w Polsce.
Na świecie popularność zaczęła zyskiwać od początku lat 90-tych ubiegłego stulecia.
Największy okres rozkwitu popularności fontann czekoladowych przypadł na rok 2003, gdy wprowadzono znaczące modyfikacje w ich konstrukcji. Dzięki tym modyfikacjom obsługa oraz czyszczenie fontann stało się łatwe i  nie nastręczało problemów. Ponadto zrewolucjonizowano ich komercyjne zastosowanie wprowadzając na rynek różne wielkości fontann czekoladowych, które z powodzeniem mogły obsługiwać coraz szersze grono odbiorców.
Dziś znamy różne rodzaje fontann. Możemy zamówić fontannę niemalże każdej wielkości, która obsłuży zarówno kameralną domową uroczystość, jak i wielkie wydarzenie eventowe na kilkaset osób.
Największą czekoladową fontannę możemy podziwiać w hotelu Bellagio w Las Vegas, USA.
Mierzy ona ok. 8 metrów wysokości, zbudowana ze 152 metrów rur ze stali szlachetnej oraz 25 szklanych mis, które zostały ręcznie wykonane. Pracę fontanny zapewnia 6 pomp, które utrzymują w obiegu blisko 2 tony białej, mlecznej i ciemnej czekolady.


Fontanny czekoladowe towarzyszą nam zawsze wtedy, gdy chcemy sobie i najbliższym sprawić słodką i niezapomnianą przyjemność. Nie ma znaczenia, czy jest to kolacja we dwoje, spotkanie z przyjaciółmi, czy przyjęcie weselne na 400 osób.


Poza możliwością wyboru wielkości czekoladowej fontanny możemy wybierać spośród wielu rodzajów oraz wielu smaków czekolady, tak aby jak najlepiej dopieścić nasze zmysły.
Najbardziej cenioną przez konsumentów czekoladą jest czekolada belgijska, charakteryzująca się wyrafinowanym aczkolwiek subtelnym smakiem.
Spróbujmy wybrać swój ulubiony smak spośród palety standardów: mleczna, biała lub deserowa.
Dla wszystkich, którzy lubią wybiegać poza standardy w ofercie znajdują się również czekolady smakowe, a wśród nich min. truskawkowa, pomarańczowa, limonkowa, karmelowa, kawowa i wiele innych. 


To jednak nie koniec tematu czekolady. Firmy wynajmujące fontanny oferują często możliwość serwowania czekolady dowolnej barwy: czerwonej, zielonej, fioletowej. Możemy zatem dobrać kolor czekolady do tematyki wystroju sali, w której odbywa się nasze przyjęcie.
Dobra czekolada znakomicie komponuje się z owocami, najlepiej świeżymi, nie z puszki!
Słodki smak mlecznej czekolady w połączeniu ze słodko-kwaśnym owocem to raj dla zmysłów.
Właśnie ten moment sprawia, że dorośli znów mogą poczuć się jak dzieci…a dzieci do woli zajadać zdrowe owoce w postaci, którą tak uwielbiają.
Czekolada w fontannie to jeden z  najistotniejszych elementów, który źle dobrany potrafi zepsuć całe piękno tej wspaniałej atrakcji.
Jeżeli nie mamy pomysłu albo zwyczajnie wiedzy, którą fontannę lub jaką czekoladę wybrać poradźmy się specjalistów, którzy organizowali wiele przyjęć z udziałem fontann i chętnie służą bezcenną, profesjonalną radą. Zdejmijmy sobie jeden problem z głowy i po prostu cieszmy się przyjęciem zamiast martwić, czy czekolada popłynie w fontannie oraz czy wystarczy jej dla wszystkich gości.
Fontanny możemy wynająć w opcji z obsługą lub bez, chociaż nie wszystkie firmy deklarują wynajem samego sprzętu. Trudno się dziwić, profesjonalne fontanny czekoladowe to nie są urządzenia warte kilkaset złotych, a kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Istotnym faktem jest, że potrzeba wprawy aby szybko i sprawnie zmontować urządzenie oraz prawidłowo upłynnić czekoladę aby uzyskać pożądany efekt jej równomiernego spływu po kaskadach. Nieprawidłowo upłynniona czekolada w połączeniu ze źle zmontowaną fontanną uniemożliwi równomierny spływ czekolady lub w ogóle uniemożliwi jej wypływ z kolumny.


Decydując się na wynajęcie urządzenia warto zatem przemyśleć kwestię dopłaty za obsługę, która profesjonalnie przygotuje stół wraz z całym otoczeniem fontanny. Pamiętajmy, że otoczenie fontanny również odgrywa istotną rolę, która zachęca gości do skorzystania z tej słodkiej atrakcji. Nieestetycznie wyglądające przekąski, czy źle pokrojone owoce mogą być utrudnieniem dla gości, powodować dyskomfort w jedzeniu związany z brudzeniem twarzy oraz ubrań gości – co jest ostatnią rzeczą, którą chcielibyśmy im zafundować na naszym bądź, co bądź wspaniałym i wyjątkowym przyjęciu.
Pięknie wyeksponowane przekąski oraz dekoracja czekoladowej fontanny będą uciechą zarówno dla oczu, jak i zmysłów. Nie od dziś wiadomo, że atrakcyjnie wyglądające potrawy sprzyjają konsumpcji oraz wpływają na lepsze trawienie!

Wspaniałym dodatkiem do czekoladowych fontann jest możliwość zamówienia rzeźb carvingowych, które niejednokrotnie wprawiają gości w zachwyt. Oczywiście rzeźby takie po przyjęciu można zużyć np. do sałatki owocowej.


Smacznego!    


                                       

1 komentarz: